Radomianie dla Demokracji

Apel do Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego

Apel do Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego

Wybory powinny być świętem demokracji. Nie możemy pozwolić, aby partykularne interesy jakiegokolwiek ugrupowania narażały nasze bezpieczeństwo, życie i zdrowie. Tym bardziej, że jak twierdzą konstytucjonaliści, przyjęta przez Sejm specustawa, została uchwalona wbrew zapisom konstytucyjnym i ze złamaniem prawa.

Dlatego też, zwracamy się z naszym apelem do Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Szanowny Panie Prezydencie

Przewidując, że pandemia koronawirusa w maju br. będzie nie mniej aktywna jak dziś – podczas przeprowadzania wyborów, narażeni zostaną zarówno wyborcy, jak i członkowie komisji wyborczych. To po stronie samorządu leży przygotowanie wyborów na szczeblu gminnym. W przypadku Radomia, to Prezydent i Jego urzędnicy odpowiedzialni są między innymi za zorganizowanie pracy miejskich komisji wyborczych.

Uważamy, że przeprowadzenie wyborów 10 maja br. jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo Polaków. Zważywszy na kwarantannę i obawy o zdrowie i życie, nie weźmie w nich udziału wielu obywateli, przez co wybory te nie będą ani powszechne ani równe, a tym bardziej wiarygodne.

Apelujemy do Pana Prezydenta o wykorzystanie wszelkich sił i środków, aby nie organizować wyborów prezydenckich w Radomiu i nie narażać zdrowia i życia mieszkańców naszego miasta.


 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom