Radomianie dla Demokracji

Babcie i dziadkowie do młodych radomian

Babcie i dziadkowie do młodych radomian

Pięć lat temu stanęliśmy w obronie Trybunału Konstytucyjnego, naszych praw konstytucyjnych, niezależności sądów, praw człowieka, swobód obywatelskich i demokracji. Zapewne wówczas jeszcze nie interesowało Was, to co działo się z praworządnością w naszym kraju. Pluto na nas, wyzywano od ubeków i esbeków, a niejednokrotnie próbowano bić. My robiliśmy to, co uważaliśmy za słuszne.

Dziś Was nazywają "lewakami", tylko dlatego, że macie inne poglądy. A mówią to ludzie dla których uczciwy, przyzwoity i wykształcony człowiek jest dziś wrogiem. Ci ludzie z braku jakichkolwiek argumentów w dyskusji potrafią tylko lżyć innych. Mają przy tym błogosławieństwo Kaczyńskiego, który jako jeden z pierwszych obrażał Polaków (i czyni to nadal).

Czekaliśmy przez te pięć lat protestów na ludzi młodych. Mamy wielki szacunek dla Was, wyszliście protestować z różnych pobudek ale potrafiliście się jednak zjednoczyć i zorganizować. Wasze zaangażowanie społeczne jest nieocenione i bardzo potrzebne Polsce. Trwa największy protest w Polsce od upadku komunizmu w 1989 roku, tworzycie historię!
System totalitarny budowany przez PiS, trzeszczy i ugina się pod presją Waszych demonstracji.

Wspieramy Was i mamy nadzieję, że nie odpuścicie!

My pamiętamy czasy braku wolności, zrywów narodowych w latach sześćdziesiątych i Radomskiego Czerwca 1976, który doprowadził nas bezkrwawo do Wolnej Polski. Teraz jest Wasza kolej na nową drogę do Wolności!

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom