Radomianie dla Demokracji

Jan Lityński nie żyje.

Jan Lityński nie żyje.

Jan Lityński nie żyje. Były działacz opozycji antykomunistycznej i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego utonął w Narwi w okolicach Pułtuska.

W 1976 roku brał udział w akcji pomocy dla represjonowanych robotników Ursusa i Radomia. Był współzałożycielem, autorem i redaktorem niezależnych pism: "Biuletynu Informacyjnego" KOR/KSS KOR, "Robotnika" i kwartalnika politycznego "Krytyka". Od 1977 roku działał w KOR.
Jan Lityński był znanym polskim politykiem. W czasach PRL był działaczem opozycji. Był także posłem na Sejm X, I, II oraz III kadencji. W latach 2010-2015 Jan Lityński był doradcą prezydenta Polski ds. kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi.

Jan Lityński był naszym gościem w 2016 roku na Marszu "Radom początek wolności".
W pochodzie, który wyruszył  o godzinie 11.00 ze skrzyżowania ulic 1905 roku i Biznesowej, szli uczestnicy akcji pomocy dla robotników 1976 roku, członkowie i współpracownicy Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”, m.in.: Andrzej Celiński i Jan Lityński, b. prezydent Bronisław Komorowski, działacze KOD i mieszkańcy Radomia.

 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom