Radomianie dla Demokracji

Radom po wyborach

Radom po wyborach

Najgorętsze od lat wybory do Sejmu i Senatu za nami. Wzrost frekwencji w stosunku do poprzednich wyborach cieszy, ale nadal nie jest zadowalający i wynosił w tym roku 64,88% (wg danych PKW z dnia 14 października).

Koalicja Obywatelska zebrała nieco ponad 17 proc. głosów i wprowadziła do Sejmu dwóch posłów. Najlepszy wynik w naszym okręgu uzyskała Joanna Kluzik-Rostkowska, która zdobyła 19 320 głosów. Do sejmu dostał się również wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, na którego zagłosowało 11 996 wyborców. Gratulujemy i oczekujemy, że wybrani godnie będą reprezentować nasze miasto i region stając również w obronie wartości, które cenimy najbardziej.

Licząc na dalszą współpracę, dziękujemy Pani Posłance Annie Marii Białkowskiej za dotychczasową pracę na rzecz obrony wartości konstytucyjnych i demokratycznych. 

Patryk Fajdek osiągnął ponad 12 tysięcy głosów lecz z tym wynikiem nie dostał się do parlamentu, taka ilość głosów zasługuje na gratulacje z naszej strony. Mamy nadzieję, że radomska Lewica będzie mocnym głosem na naszym politycznym forum.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom