Radomianie dla Demokracji

Senat odrzucił kandydaturę Piotra Wawrzyka na Rzecznika Praw Obywatelskich

Senat odrzucił kandydaturę Piotra Wawrzyka na Rzecznika Praw Obywatelskich

Senat nie wyraził zgody na powołanie Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jego kandydaturą głosowało 48 senatorów, przeciw było 51, 1 osoba się wstrzymała.

Nasze Stowarzyszenie należy do ponad tysiąca organizacji pozarządowych wspierających Zuzannę Rudzińską-Bluszcz jako kandydatkę na Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie możemy zgadzać się aby rzecznikiem został partyjny kandydat!

Przypomnijmy sylwetkę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.  

Główna koordynatorka sądowych postępowań strategicznych w Biurze RPO
Przed objęciem funkcji Głównego Koordynatora: adwokat, sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury, członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Przez ostatnie 6 lat związana z kancelarią Wardyński i Wspólnicy, gdzie reprezentowała klientów korporacyjnych i indywidualnych przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym oraz krajowymi i zagranicznymi sądami polubownymi.

W swojej praktyce adwokackiej zaangażowana w prowadzenie pro bono spraw sądowych dla osób fizycznych i organizacji społecznych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; studiowała także Stosowane Nauki Społeczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Cardiff Law School w Wielkiej Brytanii.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom