Radomianie dla Demokracji

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rzeczkowskim

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rzeczkowskim

W środę 9 października zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rzeczkowskim i jego książką „Obcym alfabetem”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w czytelni MCSW "Elektrownia". 

Książka "Obcym alfabetem" dowodzi, że łańcuszek powiązań prowadzi do Rosji, a konkretnie do osób związanych z Kremlem i jego tajnymi służbami. Odsłania słabość państwa i niemoc jego instytucji, które skompromitowały śledztwo w sprawie podsłuchów, oraz bulwersującą rolę w tej sprawie ludzi bliskich PiS, którzy wykorzystali „rosyjskie” nagrania z restauracji do uderzenia w rząd RP.

O autorze: Grzegorz Rzeczkowski - Dziennikarz „Polityki”, z wykształcenia socjolog – europeista po Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” i „Dzienniku”. Nominowany do nagrody Grand Press 2009 w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl artykułów na temat KRUS i do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2018. Autor serii artykułów na temat rosyjskich śladów w aferze podsłuchowej opublikowanych na łamach „Polityki” w latach 2018–2019.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom