Radomianie dla Demokracji

Wybory parlamentarne 13 października.

Wybory parlamentarne 13 października.

Przed nami wybory do Sejmu i Senatu, jedne z najważniejszych od 1989 roku. To co nas interesuje to sytuacja w służbie zdrowia, kwestie dotyczące klimatu, olbrzymie zadłużenie Polski, inflacja a co za tym idzie sprawa drożejącej żywności. Kogo wybrać i na kogo oddamy swój głos? Poniżej przedstawiamy liderów list Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.
Wybierzmy mądrze i odpowiedzialnie!


Koalicja Obywatelska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Dziennikarka, polityk, od 2013 do 2015 minister edukacji narodowej, w 2007 minister pracy i polityki społecznej, w 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, od 2005 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji.
Leszek Ruszczyk

Leszek Ruszczyk

Samorządowiec i ekonomista, w latach 2010?2011 członek zarządu, a od 2011 do 2015 wicemarszałek województwa mazowieckiego IV i V kadencji, poseł na Sejm VIII kadencji.
Anna Maria Bialkowska

Anna Maria Białkowska

Polityk, pedagog i samorządowiec, w latach 2014-2015 wiceprezydent Radomia, posłanka na Sejm VIII kadencji. W Sejmie została członkinią Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, pracowała też w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (2015-2016) oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Lewica

Patryk Fajdek

Patryk Fajdek

Inicjator wielu akcji społecznych i politycznych. Od lat zaangażowany w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Przewodniczący Stowarzyszania Łączy nas Radom. Administratywista - Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych UTH w Radomiu, student prawa. Współorganizator ogólnopolskich konferencji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego i samorządowego.
Ireneusz Sitarski

Ireneusz Sitarski

Przedsiębiorca, menedżer i polityk. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych w latach 1994-1996 i w Ministerstwie Skarbu Państwa w latach 2001-2003
Anna Prus

Anna Prus

Absolwentka Politechniki Radomskiej, pedagog, działaczka społeczna, członkini społecznego Komitetu Ratowania Parku Kulturowego Radom i współorganizatorka Czarnego Protestu.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom