Radomianie dla Demokracji

Zmarł Bogusław Stanisławski

Zmarł Bogusław Stanisławski

12 września 2019 zmarł Bogusław Stanisławski, Wielki Człowiek, niezwykle aktywny i bardzo skromny. Będziemy go pamiętać jako niezastąpionego przyjaciela i krytyka Opozycji Ulicznej. Cześć Jego pamięci +

Wykładowca, wychowawca i przyjaciel młodzieży studenckiej SGPiS, autor podręczników i kursów języka angielskiego, pracownik Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, pracownik MSZ, członek misji obserwacyjnej z ramienia ONZ w Wietnamie, negocjator Konferencji Bezpieczeństwa Współpracy w Europie, radca kulturalny w ambasadzie w Belgradzie, za granicą - propagator polskiej kultury i nauki i opiekun polskich stypendystów, członek opozycyjnej "Solidarności", i sztabu wyborczego Jacka Kuronia, współzałożyciel i były prezes polskiego oddziału Amnesty International, członek Rady Fundacji "Inna przestrzeń" i "Otwarty dialog", członek zespołu ekspertów "Team Europe" przy przedstawicielstwie Komisji Europejskiej, autor i sygnatariusz wielu listów w obronie praw człowieka w Polsce i za granicą, społecznik i wielki orędownik "małych ojczyzn", zakochany w Polsce. Za zasługi Bronisław Komorowski uhonorował go w 2011 r. Krzyżem Komandorskim "Polonia Restituta".

Dla nas pozostanie w pamięci jako niestrudzony uczestnik protestów i obrońca Konstytucji. Dla KORD był przyjacielem, choć nie bezkrytycznym.

„W dobrych zawodach wystąpiłeś, bieg ukończyłeś”, odpoczywaj w pokoju!

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom