Radomianie dla Demokracji

Spotkanie - Wygrała Demokracja, co dalej?

Spotkanie - Wygrała Demokracja, co dalej?

W piątek w Kamienicy Deskurów odbyło się spotkanie pod nazwą "Wygrała Demokracja, co dalej?". W dyskucji głos zabierali zarówno członkowie Stowarzyszenia, symatycy stowarzyszenia i mieszkańcy Radomia. Zależało nam na przekazaniu naszych doświadczeń z ostatnich lat i dyskusji na temat demokracji, praworządności, samorządności i społeczeństwie obywatelskim.

Z jednogłośnych deklaracji, które padły w dyskusji  okazało się, że czas naszych działań nie kończy się w momencie zmiany władzy. Demokracji trzeba ludzi uczyć a szczególnie w jej duchu wychowywać młode społeczeństwo. Przyszłe działania będą miały właśnie taki kierunek. 
Jak wszyscy podkreślili priorytetetowym działaniem musi być edukacja społeczna i obywatelska. Dla potwierdzenia tych deklaracji uruchiliśmy specjalne badanie społeczne, dostępnr na stronie internetowej, tak aby w tej sprawie pozyskać jak najwięcej głosów.

Podczas rozmów zauważyliśmy również potrzebę spotkań mieszkańców Radomia z radnymi. Mamy doświadczenie w organizowaniu takich spotkań i wkrótce zaproponujemy ich preliminarz.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Gminy M. Radomia i Centrum Organizacji Pozarządowych.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom